Jedna nabíječka, ale tři mp3 přehrávače. A než jsme si stihli koupit přehrávač čtvrtý s druhou nabíječkou, iShuffle se už neprodává. Jasně, dá se kopit nabíječka, ale dávat 500 za malý kablík...


A tak, než se to vyřeší jinak, bylo potřeba zachránit tu jedinou nabíječku, kterou máme. Guma chránící drátky už byla celá odrbaná a naše provizorní záchrana v podobě elektrikářské pásky už se rozpadala taky. 

Chvilku jsem si hrála s myšlenkou, že to znovu jen přelepím. Nojo, ale to by bylo zase jenom provizorní a navíc hnusný. Vzpomněla jsem si, že mám v batohu celý pytlík nových balvnek na drhání. A tak stačilo trochu zagooglit. No a abyste vy googlit nemuseli, udělala jsem pár fotek a dokonce i ... video. 

Co budete potřebovat:

  • bavlnku (nebo několik bavlnek)
  • ducktape (nebo jiný systém, který vám podrží omotávanoý kabel)
  • nůžky
  • kabel, který chcete omotat

1. Vyberte si barvu, jaká se vám líbí. Může jich být několik, můžete je v průbehu střídat, já si vybrala zelenou. Protože nabíječka je původně Jiřího a ta zelená mi k němu sedí. Délku jsem odhadla by oko a ještě jsem trochu přidala. Vyplatilo se.

DIY wrapped USB cable with yarn

2. Začala jsem jednoduchým uzlíkem. Pořádně jsem ho utáhla. Potom jsem si do pravé ruky vzala jeden provázek a druhý spolu s kabílkem omotávala. 

DIY wrapped USB cable with yarn

3. Postup je opravdu jednoduchý. Vytvořím si malou smyčku NAD kabílkem, konec volného provázky obtočím POD kabílkem a provleču skrz očko. Potom už jenom otáhnu a ještě projistotu dotáhnu. Takhle dělám jeden uzlík za druhým a kontroluju, aby se mi mezi řádky netvořily mezery.

DIY wrapped USB cable with yarnDIY wrapped USB cable with yarnLRG_DSCDIY wrapped USB cable with yarn03110

4. Někde v 3/4 jsem provázky vyměnila. Ničemu to nevadí, poznat to není. Jednoduše celý postup děláte s druhým provázkem. Nakonec jsem provázek několikrát upevnila uzlíkem a než jsem ho odstřihla, zkontrolovala jsem si, že je všude hezký a nemám zbytečné mezery.

DIY wrapped USB cable with yarn

Abyste si mohli představit, jak se uzlík dělá. A taky abyste se přesvědčili, že je to opravdu jednoduché, mrkněte na video:

...jo...youtube kanál, takže jak už to tak vypadá, můžete vyhlížet časem další a další videa 🙂

přečtetě si moje recenze: